spot_img
-5.8 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemTretyakov Galerisi sular altında kaldı! Bazı yapıtlar zarar gördü

Tretyakov Galerisi sular altında kaldı! Bazı yapıtlar zarar gördü

RIA Novosti’nin haberine göre, Tretyakov Galerisi’nin dördüncü katına sağanak yağış sonucu su sızdı. “Kazan Başyapıtları”, “ Rürik’ten Kandinsky’ye”,  “XXI Nesil Vladimir Smirnov ve Konstantin Sorokin’in hediyesi”  yapıtlarının zarar gördüğünü bildirdi.

Tretyakov Galerisi’nin basın servisi yaptığı açıklamada, şiddetli bir sağanak yağış sonucu Krymsky Val’deki binada bir sızıntı gerçekleştiğini bildirdi. Galeri çalışanları ziyaretçileri dışarı çıkardı, salonları kapattı ve sergileri korumak için acil önlemler aldı.

Galeri, yalnızca üçüncü ve dördüncü katlara kimsenin girmesine izin vermeyeceğini açıkladı. Olayı gören tanıklar, binanın dördüncü katında şiddetli bir sel meydana geldiğini bildirdi. 

Basına açıklama yapan bir ziyaretçi, “ Tataristan’ın yüzüncü yılına adanan sergide dördüncü katta şiddetli bir sel vardı. Hızla su dolan salondan görevliler tarafından çıkarıldık.” dedi.

Başka bir ziyaretçiye göre, eski Merkez Sanatçılar Evi’nin salonundaki “ Kış Masalı” sergisinde her yeri yağmur suyu kapladı. 

Galerinin genel müdürü Zelfira Tregulova’nın ajansa yaptığı açıklamada, tatilde olduğunu ve detayları bilmediği için olanlar hakkında henüz yorum yapmadığını bildirdi.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img