spot_img
6.6 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemMoldova Cumhurbaşkanı Dodon, Rus aşısını test etmeye hazır

Moldova Cumhurbaşkanı Dodon, Rus aşısını test etmeye hazır

Moldova Cumhurbaşkanı İgor Dodon, Rusya Büyükelçisi Oleg Vasnetsov ile yaptığı görüşmede, Rusya’nın koronavirüse karşı aşısını ülkesinde test eden ilk vatandaş olmaya hazır olduğunu doğruladı.

Cumhurbaşkanı bu konu hakkında yaptığı açıklamada “Ayrıca koronavirüse karşı Rus aşısını alma sorununa değindik ve bu bağlamda kendim gönüllü hazır olduğumu teyit ettim. Rusya Federasyonu Büyükelçisi ile yapılan görüşmede, iki devlet arasında stratejik ortaklığın geliştirilmesi ile ilgili konuları da görüştük ve tarafların ikili ilişkiler konusunda daha da güçlenmeleri yönünde konuştuk” diye konuştu.

Ayrıca Dodon, Moldova’nın kuraklıktan etkilenen çiftçilerine 40-50 bin ton yakıt bağışlamaya hazır olduğu için Rusya’ya şükranlarını dile getirdi.

Hatırlanacağı üzere Rusya 11 Ağustos’ta dünyada koronavirüs aşısı tescil ettiren ilk ülke oldu ve adını Sputnik V koydu. İlaç, Rusya Federasyonu Sağlık Bakanlığının Gamaleya Ulusal Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloji Araştırma Merkezi tarafından geliştirildi, Ayrıca Haziran ve Temmuz aylarında klinik denemelerden geçti.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.antyapi.com.trspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img