spot_img
-6.9 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemMoskova'da tropikal sıcaklık olacak

Moskova’da tropikal sıcaklık olacak

Fobos Hava Durumu Merkezi’nin önde gelen çalışanlarından Yevgeny Tishkovets, Moskova’da yazın en az iki hafta erteleneceğini ve 31 Ağustos’ta hava 29 dereceye kadar çıkacağını belirtti.

RIA Novosti’ye yaptığı açıklamada bulunan Tishkovets, “Son sıcak hafta sonunu geçirdiğimizi sanıyorduk, ancak yaz pes etmeyecek gibi gözüküyor. Pazar günü, hem Moskovalılar hem de Orta Rusya’da yaşayanlar antisiklonik hava durumu ile karşılaşacak, yani bugünkü hava durumu gibi hava güneşli olacak.” dedi.

Yevgeny, Cumartesi günü hava sabah sonra dokuz veya on dört dereceye, öğleden sonra ise on dokuz veya yirmi dört dereceye kadar ısınacak. Pazar ve Pazartesi günleri, geceleri on ila on beş dereceye kadar, Pazar öğleden sonralı ise yirmi üç ila yirmi sekiz derece son olarak ise Pazartesi günü  hava yirmi dokuz dereceye kadar yükselebileceğini belirtti.

Yevgeny, Yılın bu zamanları için normal olan sıcaklığın 20 derece olduğunu ve yukarıda bahsedilen rakamların yüksek olduğunu belirtti.

Meteorolog, 1 Eylül akşamından itibaren yağmurlarla birlikte havanın da kötüleşeceğini, ancak tahminciler bunu bir sonbahar soğukluğunun gelişinin habercisi olarak görmediğini vurguladı.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img