spot_img
-13.3 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemRusya Bisiklet Milli Takımı, Erciyes'te güç depoluyor

Rusya Bisiklet Milli Takımı, Erciyes’te güç depoluyor

Kış sporlarının yanı sıra bisiklet sporunda da Türkiye’nin önemli merkezlerinden biri haline gelen Erciyes Dağı, Rusya Yol Bisikleti Milli Takımı’na ev sahipliği yapıyor.

Rusya Yol Bisikleti Milli Takımı, Türkiye’de bisiklet sporunun en iddialı merkezlerinden olan ve eylül ayında 36 ayrı uluslararası bisiklet organizasyonunun gerçekleştirileceği Erciyes’i kamp için tercih etti.

Rusya Bisiklet Milli Takımı Antrenörü Denis Smyslov yaptığı açıklamada, yüksek irtifa kampı için Rusya Sağlık Bakanlığı ve diğer yetkililerle görüşmeler yaptıklarını ve kendilerine Erciyes’in tavsiye edildiğini söyledi.

Rusya Bisiklet Milli Takımı Antrenörü Denis Smyslov (Üstte)

Yetkililerin kendilerine Erciyes’in yüksek irtifa kamp konusunda sahip olduğu donanımları anlattıklarını aktaran Smyslov, “Erciyes’te 2 bin rakımın üzerinde çok geniş yolların olduğunu bize söylediler. Dağ otellerinin bulunması da burayı tercih etme nedenlerimizden birisi.” dedi.

Smyslov, 28 kişilik ekiple geldiklerini belirterek, “Yaklaşık bir ay burada kamp yapacağız. Biz buraya kendimizi güçlendirmek için geldik. Kampın ardından yapılacak yarışlara en iyi şekilde hazırlanmak istiyoruz. Yoğun bir programımız var.” diye konuştu. 

Türkiye’nin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecini başarıyla yürüttüğünü vurgulayan Smyslov, “Kamp yapacağımız yeri seçerken çok titiz davrandık. Bu yüzden en az temasın olabileceği yerlere gitmek istiyorduk. Türkiye’nin pandemi sürecinden en az etkilenen ülkelerden birisi olduğunu öğrendik ve bu yüzden Erciyes’i tercih ettik.” ifadelerini kullandı.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img