spot_img
29 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemKabinenin en zengin bakanı açıklandı

Kabinenin en zengin bakanı açıklandı

Rusya hükümet kabinesinin geçen yılki en zengin ismi açıklandı. Kabinenin en fazla geliri olan ilk beş üyesi…

Rusya hükümet kabinesinin geçen yıl en fazla kazanan ismi 586 milyon ruble geliri ile Sanayi ve Ticaret Bakanı Denis Manturov aldı.

Kabine üyelerinin 2019 yılına ait mal beyanı hükümetin resmi internet sayfasında yayınlandı.

Yayınlanan listeye göre Sanayi ve Ticaret Bakanı 2018’e göre gelirini %32 arttırdığı görüldü. Manturov’un 2018’de beyan ettiği geliri 443 milyon ruble olmuştu.

Açıklamaya göre, geçen yıl Bakan, araç filosunun bir kısmı olan Moskvich 412, VAZ 2103 ve GAZ-21’den kurtuldu ve içinde Land Rover Range Rover, Lada Vesta ve Moskvich 408 kaldı. Sanayi ve Ticaret Bakanı ve eşinin mülkiyetinde ve kullanımında bulunan gayrimenkul listesi ise değişmedi. Manturov’un eşinin beyana göre geliri % 30 yaklaşık 9 milyon 135 bin ruble arttı.

Listenin ikinci sırasında 2019’da geliri en fazla olan kabine üyesi, kabineye yeni dahil olan Başbakan Yardımcısı Dmitry Chernyshenko oldu. Başbakan yardımcısının 2019 geliri 432,3 milyon ruble olarak gerçekleşti. Chernyshenko, Başbakan Yardımcısı olmadan önce Gazprom-Media Holding’in CEO’su ve yönetim kurulu başkanı olarak görev yapıyordu.

Başbakan Yardımcısı Yuri Trutnev, geliri 2018’e göre (538 milyon ruble) 180 milyon ruble düşmesine rağmen sıralamanın zirvesinde yer alan bir başka isim oldu.

Liste de zirvede kendisine yer bulan bir başka isim ise Tarım Bakanı Dmitry Patrushev oldu ve 2019’daki geliri yaklaşık 157 milyon rubleye ulaştı. Telekom ve Kitle İletişim Bakanı Maksut Shadayev ilk beşe giren bir diğer isim oldu ve 90,7 milyon ruble gelir beyan etti.

3 milyar ruble geliri olan bakan

2018’deki listeye göre kabinenin en zengin bakanı, Başbakan Yardımcısı Trutnev, 500 milyon rublenin üzerindeki geliri ile en zengin isim olmuştu. 2017’de en zengin kabine üysi ise 3 milyar ruble ile o zamanki Başbakan Yardımcısı Alexander Khloponin olmuştu.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img