spot_img
-11.5 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemGunzburg, koronavirüsü hafifletmenin tek yolunu açıkladı

Gunzburg, koronavirüsü hafifletmenin tek yolunu açıkladı

Gamalei Ulusal Araştırma Merkezi müdürü Aleksandr Gintsburg, koronavirüs hastasının durumunu sadece antikorların hafifletebileceğini, diğer yöntemlerin genelde ölümle sonuçlandığını belirtti.

Gintsburg bu konu hakkında yaptığı açıklamada “Dürüstçe söyleyebilirim ki, hastaların durumu şu anda sadece bu virüse karşı belirli bir tipteki antikorlarla hafifletilebilir, başka hiç bir seçenek yok. Diğer yöntemler genelde ölümle sonuçlanıyor” diye konuştu.

Gintsburg, söz konusu COVID-19’un belirli yüzey yapılarında elde edilen konsantre formdaki antikorlar olduğundan bahsetti.

Bilim adamı, aşının profilaktik olarak çalıştığını, antikorların ise terapötik olarak çalıştığını bildirerek açıklamalarında “Yani eğer bir kişi hasta ise söylenildiği gibi ceviz yemek yerine ona virüsü bloke etmesi için hazır antikorları enjekte edilmesi daha iyidir. ” ifadelerini kullandı.

Gunzburg daha önce de COVID-19 aşısındaki partiküllerin vucüda zarar vermeyeceğini belirtmişti.

Aşının Gamaleya Merkezindeki klinik deneyleri 1 Ağustos’ta duyurulmuştu. Rusya Sağlık Bakanlığı’na göre aşı 12 Ağustos’ta tescil edilecek.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img