29 Ekim 2020
Ana Sayfa Ekonomi Rusya'da yabancı öğrencilerin istihdamını kolaylaştıran yasa yürürlüğe girdi

Rusya’da yabancı öğrencilerin istihdamını kolaylaştıran yasa yürürlüğe girdi

Rusya Federasyonu’nda 5 Ağustos tarihinden itibaren yabancı öğrencilerin istihdamını kolaylaştıran bir yasa yürürlüğe girdi.

Belgeye göre, üniversitelerde tam zamanlı olarak Rusya’da okuyan ve boş zamanlarında çalışmak isteyen yabancı vatandaşlar artık uygun izinleri almadan iş bulabilecekler. 

Aynı zamanda kanun çerçevesinde, eğitimin tamamlanmasından sonra veya sona ermesi üzerine iş sözleşmesi feshedilebilecek.

Yasanın Rusya Federasyonu’nda yüksek öğrenim gören yabancı uyruklu öğrenci sayısının artırılmasına yardımcı olacağı varsayılıyor.

EN ÇOK OKUNANLAR

Moskova’da , Intercharm 2020 Fuarı

)Rusya'nın başkenti Moskova'daki Crocus Expo Sergi Merkezi'nde, Intercharm 2020 Profesyonel güzellik ve kozmetik ürünleri fuarı açıldı.

Mişustin’e göre dünyayı bekleyen zorluklar

Rusya Başbakanı Mişustin, yakında gelecekte dünyayı bekleyen zorlukları açıkladı. Mişustin’e göre bu zorlukların başında ekonomik kalkınma yer aldı.Rusya...

Sberbank, MB’nin pandemi politikasını övdü

MB’nin pandemi politikası, Sberbank Genel Müdür Gref tarafınan övüldü. Gref, Merkez Bankası’nın (MB) pandemi krizine, hızlı ve zamanında yanıt verdiğini açıkladı.

Moskova’da kent yönetiminden, uzaktan eğitim açıklaması

Moskova’da kent yönetiminden, uzaktan eğitim açıklaması geldi. 6 ila 11 sınıflardaki öğrencilerinin uzaktan eğitime devam edeceği belirtildi.Moskova...