spot_img
6.6 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemRusya'da Kovid-19 aşısına katılan gönüllülere son tıbbi muayene

Rusya’da Kovid-19 aşısına katılan gönüllülere son tıbbi muayene

Burdenko Savunma Bakanlığı Ana Askeri Klinik Hastanesi’nde, Rusya Savunma Bakanlığı tarafından Gamalei Ulusal Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloji Araştırma Merkezi ile birlikte yürütülen CoViD-19 koronavirüsüne karşı aşı klinik çalışmalarına katılan gönüllülerin bugün son tıbbi muayenesi yapıldı.

Klinik çalışmalar protokolüne uygun olarak ilk aşılamadan sonraki 42. günde gönüllüler hastaneye geri döndüler ve derinlemesine bir tıbbi muayeneden geçtiler.

Araştırma sonuçları, tüm gönüllülerin aşıdan kaynaklanan net bir bağışıklık tepkisine sahip olduklarını açıkça gösterdi. Gönüllülerin organlarının çalışmalarında herhangi bir yan etki veya anormallik görülmedi.

Böylece laboratuvar ve enstrümantal çalışmaların mevcut verileri, Gamalei tarafından adlandırılan Ulusal Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloji Araştırma Merkezi tarafından oluşturulan aşının güvenliği hakkında konuşulmasını sağladı.

3 Haziran’dan 20 Temmuz’a kadar süren deney sırasında gönüllüler Burdenko Hastanesi’nde ilaç kliniklerinde kapsamlı deneyime sahip olan tıp uzmanlarının sürekli gözetimi altında.

Hatırlanacağı üzere 26 Mayıs’taRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile video konferansı rejiminde Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu Rusya Federasyonu Silahlı Kuvvetleri’ne ait 48 Merkez Bilim ve Araştırma enstitüsünün Sağlık Bakanlığı’nın Gamalei adlı Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloji Ulusal Araştırma Merkezi ile birlikte Yeni tip Coronavirüs enfeksiyonuna karşı rekombinant aşı üretimini gerçekleştirdiğini bildirmişti.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.antyapi.com.trspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img