spot_img
-0.2 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemRus marketlerindeki en popüler ürünler açıklandı

Rus marketlerindeki en popüler ürünler açıklandı

ÇekSkanResearch analitik bölümü, Magnit ve Pyateroçka marketlerinde muz, patates ve toz şekerin bu yılın ilk yedi ayında en popüler ürünler haline geldiğini belirtti.

Analistler, bu marketler için 2 milyon 500 bin müşterinin fişlerinden gelen verileri inceledi ve sadece alışveriş poşetlerinde bu ürünlerin popüler olduğunu açıklığa kavuşturdu.

Uzmanlar, istisnalar olduğunu da vurguladılar. Örneğin, Kuzey-Batı Federal Okrugu’ndaki “Magnit” de çoğunlukla dilimlenmiş ekmek satın alırlarken, Kuzey Kafkasya Federal Okrugu’nda mayonez en popüler ürünlerden biri oldu.

Marketlerde bir müşterinin ortalama satın aldığı tutar yılın başından beri artıyor ve Nisan ayında Magnit’te 550 ruble olurken, Pyateroçka’da 576 ruble oldu. Temmuz ayında ise tam tersi ortalama tutar düştü ve sırasıyla 500 ve 533 ruble oldu.

Projenin kurucusu Vladislav Vernigora, önde gelen market perakendecilerinin kendilerini rahat hissettiklerini belirterek açıklamalarında “Perakende satış marketleri izolasyon rejimi sırasında kapanmadı” diye konuştu.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.antyapi.com.trspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img