spot_img
6.6 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemTürkiye uçuşlarına başlayacak havayolu şirketleri açıklandı 

Türkiye uçuşlarına başlayacak havayolu şirketleri açıklandı 

Rusya Havacılık Kurumu (Rosaviatsiya), uluslararası uçuşların yeniden başlamasından sonra Rusya ile yabancı ülkeler arasındaki ilk uçuşların Cumartesi günü Aeroflot, Pobeda, Türk Hava Yolları ve Pegasus Hava Yolları tarafından gerçekleştirileceğini belirtti.

Rosaviatsiya tarafından yapılan açıklamada “Kısıtlamalar kaldırıldıktan sonra Moskova – İstanbul rotasında Aeroflot’un ilk düzenli uçuşu SU 2130 yarın  Moskova saatiyle 07.50’de Boeing 777 uçağıyla Moskova Şeremetyevo havaalanından kalkacak. Uçak 400’e kadar yolcu taşıyabilir. Yarın taşıyıcının belirtilen rotada iki düzenli uçuşu daha olacak” ifadelerine yer verildi.

Cumartesi günü “Pobeda” havayolu Moskova’dan (“Vnukovo”) İstanbul’a bir uçuş gerçekleştirecek. Moskova saatiyle 01.20’de ilk Türk Hava Yolları uçuşunun Vnukovo’ya gelmesi ve uçakta 50 kişinin olması bekleniyor. Şirket, 2 Ağustos’tan İtibaren St.Petersburg’a, 3 Ağustos’tan itibaren Rostov-na-Donu’ya uçuşları başlatmayı planlıyor. Ayrıca Türk Pegasus Havayolları da düzenli seferlerine başlıyor. Taşıyıcının programında 1 Ağustos’ta İstanbul’dan Moskova’ya uçuş bulunuyor.

10 Ağustos’tan itibaren Türkiye’ye düzenli ve charter uçuşlarının hacmi önemli ölçüde arttırılacak. Rus havayolu şirketleri S7, Ural Havayolları, Royal Flight, “Severnıy Veter”, Azur Air, “Rossiya” ve iFly uçuşlarına başlamayı planlıyor.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.antyapi.com.trspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img