spot_img
19.2 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemPutin ve Mişustin, Müslümanların Kurban Bayramı’nı kutladı

Putin ve Mişustin, Müslümanların Kurban Bayramı’nı kutladı

Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus Müslümanların Kurban Bayramını kutladı.

Kremlin tarafından yayınlanan Devlet Başkanı’nın tebrik mesajında “Her Müslüman için bu önemli dini bayram Kur’an-ı Kerim’in temeli olan yakınında sevginin, adaletin ve merhametin, sevginin yüksek ruhsal ideallerine sadakatin bir sembolü. Yüzlerce yıllık İslami gelenekleri destekleyerek Müslümanların ülkemizin kültürel çeşitliliğinin korunmasına önemli bir katkıda bulunduğunu, toplumdaki etnik gruplar arası uyumun güçlendirilmesine katkıda bulunduğunu belirtmek isterim” ifadelerine yer verildi.

Aynı zamanda Rusya Federasyonu Başbakanı Mihail Mişustin de Rus müslümanların Kurban Bayramı’nı kutladı.

Başbakan yaptığı açıklamada “Rusya tarihsel olarak her zaman çok uluslu bir devlet olmuştur. Her zaman, başarılı gelişiminin anahtarı, farklı insanların ve dinlerin temsilcileri arasındaki karşılıklı anlayış, dostluk ve işbirliğidir ve yaptığınız muazzam yaratıcı çalışma en yüksek övgüyü hak ediyor” dedi.

Mişustin, Rusya’nın ümmetinin ülkenin sosyal yaşamında her zaman önemli bir rol oynadığını belirterek açıklamalarında “Bugün Müslüman cemaati yardım ve eğitim faaliyetlerine aktif olarak katılıyor, ayrıca terörist ideolojisine karşı koymak için bir şey yapıyor ve ülkemizde barış ve uyumun güçlendirilmesine katkıda bulunuyorlar” ifadelerini kullandı.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.antyapi.com.trspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img
spot_img