spot_img
-3.6 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemAeroflot, belgesi olmayan yabancı ülke yolcularını uçağa almayacak!

Aeroflot, belgesi olmayan yabancı ülke yolcularını uçağa almayacak!

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını, ülkeleri farklı tedbirler almaya yöneltmişti. Birçok ülke normalleşme adımlarını çerçevesinde adımlar atıyor. Rusya önümüzdeki günlerde yurt dışı uçuşlarının yeniden başlayacağını açıklamıştı. Aeroflot hava yolu şirketi uçuşlarda Kovid-19 belgesi gerektiğini açıkladı. İşte detaylar…

Rus hava yolu şirketi Aeroflot, 1 Ağustos’ta başlayacak olan yurt dışı uçuşları öncesi konuyla ilgili bir açıklama yayınladı. Yapılan açıklamada, yurt dışından Rusya’ya gelecek olan yolcuların, (Türkiye, İngiltere ve Tanzanya) koronavirüs testinin negatif olduğunu gösteren bir belge alınması gerektiğine dikkat çekildi. Belgesi olamayan yabancı ülke vatandaşlarının uçağa alınmayacağı açıkladı.

Birçok ülke gibi Rusya da virüs salgını nedeniyle 27 Mart’tan bu yana, yabancı ülke vatandaşlarının ülkeye girişini yasaklamıştı. Normalleşme adımları çerçevesinde Rus yetkililer, 3 ülkeye hava yolu trafiğinin 1 Ağustos itibariyle yeniden başlayacağını açıkladı.

Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Rusya ile uçuşların alınacak önlemlerle 1 Ağustos’ta başlayacağını duyurmuştu. Karaismailoğlu yaptığı açıklamada, “Rusya’ya gidecek yolcu ve mürettebatın en fazla üç gün önce PCR metoduyla gerçekleştirilmiş Kovid-19 testi yaptırmış olmaları gerekiyor. Negatif sonuçlu Kovid-19 testinin ibraz edilememesi durumunda ise Rusya’ya giden yolcular varışlarından itibaren 3 gün içinde bir laboratuvar testine tabi tutulacak. Negatif PCR testini teyit eden herhangi bir belgesi olmayan yolcuların uçağa binişlerine hava yollarınca izin verilmeyecek.” ifadelerini kullanmıştı.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img