spot_img
-3.6 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemRusya Dışişleri Bakanlığı'ndan Zelenskiy'in Minsk anlaşmaları açıklamasına yanıt

Rusya Dışişleri Bakanlığı’ndan Zelenskiy’in Minsk anlaşmaları açıklamasına yanıt

Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Mariya Zaharova, Dışişleri Bakanlığı’nın Minsk Anlaşmalarının özünü Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’ye açıklamaya hazır olduğunu belirtti.

Hatırlanacağı üzere daha önce Ukrayna lideri, Kiev anlaşmalarını yerine getirip getiremeyeceğini belirlemek için bu belgenin paragraf paragraf açıklanması gerektiğini söyledi.

Zaharova bu konu hakkında yaptığı açıklamada “Bir kişi sözleşmede ne yazdığını anlamadığını itiraf ettiğinde, onun için en başta üzülmeliyiz, sonra dürüstlüğü için ona teşekkür etmeliyiz. Şimdi son yıllarda Zelenskiy’in başkanlığında tüm bunların neden durduğu açıklığa kavuşmuş oldu, sadece orada ne yazdığını anlamıyormuş” ifadelerine yer verdi.

Diplomat, Dışişleri Bakanlığı’nın Ukrayna liderinin teklifini kabul edeceğini ve ona anlaşmayı anlatacağını belirterek açıklamalarında “Mesele, belgenin BM Güvenlik Konseyi’nden geçmesi ve uluslararası alanda tanınması değil. Bu insanların yaşamlarında bir sorudur. Uzun yıllar boyunca, insanlar Kiev’in nihayet anlaşmayı imzaladığını ve uygulamaya başlamasını bekliyorlar” dedi.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img