spot_img
-13.3 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemSobyanin: Umarım ikinci bir dalgadan kaçınmayı başarırız

Sobyanin: Umarım ikinci bir dalgadan kaçınmayı başarırız

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, Moskova’nın tekrardan karantinaya girmekten kaçınma şansının yüksek olduğunu belirtti.

Belediye Başkanı bu konu hakkında yaptığı açıklamada “Riskler olduğu açıktır, bunlara açıkça bakmamız gerekiyor. Ama umarım ikinci bir dalgadan kaçınmayı başarırız” ifadelerine yer verdi.

Belediye başkanı, dünyada koronavirüs bulaşmış insan sayısının yüksek rakamlarının doğal bir süreç olduğunu kaydederek açıklamalarında “Çünkü eyaletler ve şehirler ülke değildir. Şehire virüs geldi, platoya ulaştı ve düşüşü yaşadıktan sonra kendi yoluna geri döndü. Geniş bir alana sahip ülkede ise örneğin ülkemizde veya Brezilya’da, virüs yavaş yavaş, dalgalar halinde ilerler” diye konuştu.

Hatırlanacağı üzere daha önce, Sobyanin Moskova’da kısıtlamaların kaldırılmasının yeni aşamasını duyurdu. Böylece, 13 Temmuz’dan itibaren turistik mekanların, kültür, atraksiyon parklarının, kültür merkezlerinin ve eğlence türü organizasyonlarının çalışmaları yeniden başladı. Çocuk kampları da açıldı ve girişimcilikle ilgili kısıtlamalar da kaldırıldı.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img