spot_img
29 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemPutin, ekonominin karşı karşıya olduğu başlıca zorlukları açıkladı

Putin, ekonominin karşı karşıya olduğu başlıca zorlukları açıkladı

Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin, Stratejik Kalkınma ve Ulusal Projeler Konseyi ile düzenlenen video konferans formatındaki toplantıda konuştu. Putin konuşmasında, temel ekonomik zorlukları özetledi.

Rus lider bu konu hakkında yaptığı açıklamada “İstikrarlı bir nüfus artışına ulaşmamız, yaşam beklentisinde bir artış elde etmemiz gerekiyor, elbette, hoş olmayan “yoksulluk” adı verilen kelime ile sürekli mücadele ediyoruz. Buradaki çözüm açıktır: insanların işlerini yürütmesi için yeni işlere ve fırsatlara ihtiyacımız var” diye konuştu.

Devlet Başkanı, Rusya’nın ülke çapında birleşme sayesinde salgına yeterince yanıt verildiğini belirterek, “Tüm kararlarımızın, planlarımızın, programlarımızın merkezinde bir kişi olmalı. Bundan çok, çok kez bahsettik. Rus ailelerinin çıkarları ve güvenliği önce gelmelidir” ifadelerine yer verdi.

Putin, virüse karşı mücadelenin devam ettiğini, olumlu dinamiklerin zaten görülebildiğini ve Rusya’daki nüfusun 100 binde ölüm oranının, diğer bir çok ülkeden birkaç kat daha düşük olduğunu sözlerine ekledi.

Putin açıklamasında “Elbette mevcut duruma uygun olarak dikkatli davranmak önemlidir, ancak salgının ekonomiye ve sosyal alana verdiği zararı gidermek için çabalarını sürdürmek önemlidir” dedi.

Devlet Başkanı, Rusya’nın işsizlikte patlayıcı bir büyümeye izin vermediğini, bunun da ülkenin daha verimli hareket etmek için büyük bir rezervi olduğunu gösterdiğini dile getirdi. Putin, “Rusların istihdamını ve gelir istikrarını desteklemek şu an devletin ana görevidir.” dedi.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img