spot_img
29 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemMoskova'da iş ve eğitim kurumlarının çalışmalarına ilişkin kısıtlamalar kaldırıldı

Moskova’da iş ve eğitim kurumlarının çalışmalarına ilişkin kısıtlamalar kaldırıldı

Koronavirüs salgını ile bağlantılı olarak Moskova’da tanıtılan yüksek hazırlık rejiminin zayıflamasının bir sonraki aşamasının bir parçası olarak, Moskova’da bugünden itibaren bir takım kısıtlamalar kaldırıldı.

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin kararnamesine göre, 13 Temmuz’dan itibaren girişimcilik alanındaki tüm kısıtlamalar, sıhhi şartlar hariç, kamuya ve diğer faaliyetlere hizmet sağlanması kaldırıldı. Aynı zamanda, işletmelerin ve kuruluşların idareleri, uzaktan çalışma rejiminin sürdürülüp sürdürülmeyeceğine veya çalışanları ofislere geri çağırıp çağırmayacaklarını bağımsız olarak karar verebilecekler.

Buna ek olarak, Pazartesi gününden itibaren eğitim kurumlarının tam zamanlı çalışmaları üzerindeki kısıtlamalar kaldırıldı ve şimdi öğrenciler tam zamanlı olarak sınava girebilecekler.

Aynı zamanda, sınavın nasıl olacağı seçiminin kararını Rusya Eğitim ve Bilim Bakanlığı ve üniversite idareleri verecek. 

Spor, müzik ve sanat okulları, diğer eğitim kurumları ve çocuklar ve yetişkinler için kurslarda normal rejim kısıtlamaları da kaldırıldı. Okullar ve kolejler de normal rejime dönüyor.

Ayrıca, kararnameye uygun olarak, turistik yerlerin, eğlence parklarının, kültür merkezlerinin ve eğlence organizasyonlarının işletilmesine ilişkin kısıtlamalar da kaldırıldı.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img