spot_img
-5.8 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemSobyanin, Moskova'da ikinci koronavirüs dalgasını beklemiyor

Sobyanin, Moskova’da ikinci koronavirüs dalgasını beklemiyor

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, Moskova’da ikinci koronavirüs dalgasının beklenmediğini belirtti. Sobyanin, Moskovalılar arasındaki kolektif bağışıklık seviyesinin, COVID-19 salgını nedeniyle daha önce uygulanan kısıtlamaların daha hızlı kaldırılmasına izin verdiğini söyledi.

Sobyanin, tahminlerin yanıltıcı olabileceği ve virologların rekabet ettiklerini düşündüğünü ifade etti. Belediye Başkanı aynı zamanda “Rospotrebnadzor’un doktorları ve uzmanları” ile görüştükten sonra Moskova’da ikinci bir koronavirüs dalgası olmayacağı görüşünün oluştuğunu belirterek açıklamalarında “Yine de pikleri geçtiğimizi ve yakın gelecekte ikinci bir dalga beklenmediğini görüyorum” dedi.

Moskova’daki koronavirüsün yayılması nedeniyle yüksek hazırlık rejimi Mart ayı başlarında yürürlüğe girdi. Nisan ayında kısıtlamalar en etkili olduğu aydı. Bu kısıtlamalarda barlar ve kafeler çalışmıyordu, eğlence yasaklandı ve ulaşımda erişim kontrollü yapılıyordu.

5 Haziran’da Sobyanin, kısıtlamaları kaldırmak için “daha radikal” kararlar almaya hazır olduğunu açıklamıştı. O zamandan itibaren yaşlı ve kronik hastalara, erişim sistemine, müzelere ve kamuya açık yemeklere yönelik zorunlu karantina rejimi art arda kaldırıldı. Öte yandan zamanda 13 Temmuzdan itibaren zorunlu maske rejimi kaldırılacak.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img