spot_img
-5.8 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemMişustin: Hükümet salgında iş yerlerini korumak için maliyetleri mümkün olduğunca azalttı

Mişustin: Hükümet salgında iş yerlerini korumak için maliyetleri mümkün olduğunca azalttı

Rusya Federasyonu Başbakanı Mihail Mişustin, hükümetin salgın sırasında iş yerlerini korumak için iş dünyasının maliyetlerini mümkün olduğunca azalttığını belirtti.

Mişustin Uluslararası Çalışma Örgütü’nün koronavirüs pandemisinin etkisi üzerindeki küresel zirvesinin bir parçası olarak Dünya Liderler Günü sırasında görüntülü konuşmada bu konu hakkında yaptığı açıklamada “Girişimciler vergi ve sosyal yardımlarda, kredi geri ödemelerinde ertelemeler aldı” ifadelerine yer verdi.

Mishustin, hükümetin işini kaybeden Ruslara hedefli sosyal destek sağladığını hatırlattı. Özellikle hükümet işsizlik maaşı miktarını artırdı ve bu tür ödemelere hak kazanabilecek insan çevresini genişletti.

Ayrıca Rusya’da, küçük ve orta ölçekli işletmelere ayrıcalıklı krediler sağlamaya başladılar.

Başbakan açıklamalarında aynı zamanda “İstihdam ve gelirlerin restorasyonunu, ekonomik büyümeyi ve uzun vadeli yapısal değişiklikleri sağlamak için bir taslak ulusal eylem planı hazırlanmıştır” dedi.

Açıklamalarının sonunda hükümet başkanı bu yapıcı tedbirlerin pandeminin sonuçlarının üstesinden geleceği ve işgücü piyasasındaki olumlu durumu geri getireceği umudunu dile getirdi.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img