spot_img
-9.3 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemMoskova, insan sermayesi ve şehir planlaması açısından dünyanın ilk 10 şehrine girdi

Moskova, insan sermayesi ve şehir planlaması açısından dünyanın ilk 10 şehrine girdi

Moskova’nın ekonomik politikası, mülkiyet ve toprak ilişkileri kompleksinin basın servisi, Moskova’nın “İnsan Sermayesi” ve “Kentsel Planlama” kategorilerinde Cities in Motion derecelendirmesinin ilk onuna girdiğini belirtti. 

Bu derecelendirmenin yazarları Navarra Üniversitesi İşletme Fakültesi (IESE) uzmanlarıdır. Bu sonuçlara göre, Moskova “Kentsel Planlama” kategorisinde 22. sıradan 6. sıraya yükseldi.

Moskova Belediye Başkanı’nın Ekonomi Politikasından sorumlu yardımcısı Vladimir Yefimov bu konu hakkında yaptığı açıklamada “İnsan Sermayesi kategorisinde, şehirler devlet ve özel okulların sayısı, Financial Times’ın ilk 100’ünde yer alan işletme okulları ve QS derecelendirmesinin ilk 500’ündeki üniversitelerle karşılaştırılır” ifadelerine yer verdi. 

Buna ek olarak, uzmanlar yabancı öğrenci sayısını, müze, tiyatro sayısını ve orta ve yüksek öğrenim görenlerin oranını dikkate almaktadır. Bu kategoride, başkent Tokyo ve Chicago ile başarılı bir şekilde rekabet eder.

Yefimov, “Kentsel Planlama” kategorisinde bisiklet kiralama noktalarının sayısının değerlendirildiğini de sözlerine ekledi.

Ayrıca, derecelendirmeyi derlerken, uzmanlar geliştirme, yüksek katlı ve düşük katlı binaların göstergelerini dikkate alıyorlar. 

Bu kategoride başkent Moskova Londra, New York ve Washington gibi ilk ona girdi. 

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img