spot_img
-2.9 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemRusya'daki yoksulluk düzeyi açıklandı 

Rusya’daki yoksulluk düzeyi açıklandı 

Rus haber ajansı RİA Novosti’nin araştırmasına göre 2019 yılında ülkenin 11 bölgesinde yoksulluk sınırının altında yaşayan Rusların payı yüzde 20’yi aşarken, Rusya’da ortalama yüzde 12’nin üzerinde, Yamalo-Nenets Okrugu’nda bu rakam en az yüzde 5.6 idi ve Tıva’da en yüksek oldu (yaklaşık yüzde 35).

Salgın sırasında gelir kaybı

Koronavirüsün neden olduğu küresel kriz ülkeyi etkiledi ve uzmanlar hala çok sayıda insanın yaşam standardını etkileyeceğine inanıyor. Örneğin, Rusya’da yaklaşık 1,5 milyon insan bir pandemi nedeniyle işini kaybetti ve daha da fazlasının geliri azaldı, böylece önemli sayıda hane daha az maddi kaynağa sahip olacak.

Aynı zamanda, devlet, özellikle çocuklu aileler için nüfus için önemli ölçüde finansal destek sağladı, bu nedenle ekonominin olumsuz etkileri devletin önlemleriyle kısmen dengelenebilir.

Gelir kaybı fakirleri olumsuz etkiliyor, çünkü kazançlarda hafif bir düşüş bile temel harcamaları terk etmelerini sağlamaktadır. Buna ek olarak, düşük gelirli insanların birikim oluşumu için son derece sınırlı fırsatları vardır ve buna göre kötü günler için birikimleri yoktur.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.antyapi.com.trspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img